![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEilT3aUU8TN8AR0FM2dxOnXFR46DUJcVzHZCLre0WDJhJjMo3NqB6mNUHE_beEL7rnqHfhyaqzT-ieI3K4CBYpXJWNOlOcatqGsAY5KmUOqt8B2-Y_xrB4mhI80xwEqQWo1uPACoPuFnHc2/s320/justice-today.jpg)
Όπως είχαμε γράψει έτσι κι έγινε, ο Δ. Αβραμόπουλος απέσυρε την υποψηφιότητα του για την αρχηγία της ΝΔ με πρόσχημα ότι δεν έγινε αποδεκτό το αίτημα του "να ανοιχτεί το Κόμμα προς την κοινωνική του βάση". Στην πραγματικότητα ο Δ. Αβραμόπουλος έβλεπε ότι, όταν θα φτάσει η μέρα της εκλογής, με τους ρυθμούς της καθίζησης του στις δημοσκοπήσεις, θα ερχόταν τέταρτος. Με αυτή την προοπτική και στον δρόμο που... χάραξε ο Κώστας Καραμανλής στις εκλογές του Οκτωβρίου, δηλαδή «όσο πιο νωρίς φύγουμε τόσο μικρότερη η διαφορά» -άρα μεγαλύτερο και το ποσοστό- προτίμησε να γίνει "προϊόν" σε υψηλή τιμή -τώρα που είναι νωρίς- για τους δύο υποψήφιους. Η ...δημοπρασία βρίσκεται σε εξέλιξη και έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον αν και δεν θα παίξει και τόσο σημαντικό ρόλο η στάση του. Το σίγουρο είναι ότι αποζητάει μεγάλο ρόλο για την επόμενη μέρα αλλά μάλλον δεν θα τον έχει καθώς δεν πείθει ότι «μπορεί να βγάλει αρχηγό»...
0 comments:
Δημοσίευση σχολίου