![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj2wDhl296uvPqrZwKbh8t5hcBLhT0rAOulBT7h-5mTBZL3BbNvGkhZEyuzOuH4RgDEa2r2aO6O6fU8cQKLdHNxrKTZ_tdMnG6Ogj9qP0axfolZXfwenyts8DLXilmIXY-i7AzgFu078FY/s320/20051024185805u-anaskafes.jpg)
αφίχθηκε πρίν από λίγο η πρώτη αρχαιολογική αποστολή του Πανεπιστημίου του Σαουθάμπτον στο Ν Μοναστήρι. Το www.neomonastiri.net θα είναι για 20 ημέρες μαζί τους και θα σας ενημερώνει. Επικεφαλής της αποστολής ο έλληνας καθηγητής Ιωάννης Χαμηλάκης, η αποστολή απαρτίζεται απο 9 άτομα, ,μεταξύ αυτών ένας γαλλοκαναδός, ένας Ιρλανδός , μία Ισπανίδα , ένας Κύπραιος και όλοι οι άλλοι Βρετανοί. Σκοπός τους η αρχαιολογική έρευνα στη θέση κουτρουλού μαγούλα.
0 comments:
Δημοσίευση σχολίου