Γ’ ΕΠΣΚ: «Γκρέμισε» την Άρνη ο Ορφέας, πεντάρες Μενελαϊδα και Ν. Μοναστήρι!

(φωτο Κ.Κ)
Ολοκληρώθηκε η 5η αγωνιστική στη Γ’ ΕΠΣΚ με τον ΑΟ Άρνης να ηττάται εντός έδρας από τον Ορφέα και τη Θύελλα Ριζοβουνίου να μένει μόνη πρώτη. Μενελαϊδα και Νέο Μοναστήρι κέρδισαν με 5-0 τους Αίαντα Καρποχωρίου και Ολυμπιακό Παλαιοκκλησίου.
Κυριακή 30 Οκτωβρίου | 15:00
Αίας Καρποχωρίου – Α.Ε Μενελαίδα 0-5 (0-0 ημίχρονο)
Α.Ο
Άρνης – Ακαδημία Ορφέας 1-4 (0-2 ημίχρονο)
Α.Ο Ν. Μοναστηρίου – Ολυμπιακός
Παλαιοκκλησίου 5-0
Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία
Το ρεπορτάζ των μεσημεριανών αγώνων:
Αίας Καρποχωρίου – Α.Ε Μενελαίδα 0-5
Σαρωτική ήταν η ομάδα της Μενελαϊδας στο Καρποχώρι και δη στην επανάληψη, όπου σκόραρε και τα πέντε γκολ της σημερινής της νίκης! Τα γκολ των νικητών σκόραραν οιΠαραθύραςΧασιώτης (2)Κονστάζος και Κομπογιάννης.
Α.Ο Άρνης – Ακαδημία Ορφέας 1-4
Εντυπωσιακός ήταν ο Ορφέας στη σημερινή αναμέτρηση που πήρε μεγάλο διπλό στην έδρα του μέχρι πρότινος πρωτοπόρου ΑΟ Άρνης και παράλληλα τον υποχρέωσε στην πρώτη του απώλεια βαθμών. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2 με τα τέρματα των Λυχρίτη και Κοντού. Στην επανάληψη ο Γ. Νικολάου μείωσε σε 1-2 και στη συνέχεια δύο ακόμη τέρματα των Δημάκη και Τσιούκα διαμόρφωσαν το τελικό 1-4.
Α.Ο Ν. Μοναστηρίου – Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου 5-0
Εμφατική νίκη και για το Νέο Μοναστήρι που συνέτριψε στην έδρα του τον Ολυμπιακό και διατηρήθηκε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας της Γ’ ΕΠΣΚ. ( ΤΑ ΓΚΌΛ 4 Ο ΒΑΙΤΣΗ και 1 ο ΒΟΥΒΑΛΟΥΔΗΣ)