Διαχείριση αρδευτικών νερών λίμνης Σμοκόβου
Εν όψει της νέας αρδευτικής περιόδου θα πραγματοποιηθεί σύσκεψη την Παρασκευή 22 Μάιου 2009 στο Δημαρχείο Ταμασίου στο Λεοντάρι Καρδίτσας. Σκοπός της σύσκεψης είναι η εκτίμηση της σημερινής κατάστασης με βάση τα μέχρι στιγμής βροχομετρικά και υδρολογικά στοιχεία και η ορθολογική διαχείριση των ελεύθερων νερών από την Λίμνη Σμοκόβου. Από την Θεσσαλιώτιδα συμμετέχει ο Δήμος και το ΤΟΕΒ 5Ης και 6ης ζώνης.
0 comments:
Δημοσίευση σχολίου