ΑΟΝΜ και τυπικά κλείδωσε την άνοδο!

Με τρεις αναμετρήσεις «έπεσε» η αυλαία της 23ης αγωνιστικής της Γ’ ΕΠΣΚ, όπου οι γηπεδούχοι προχώρησαν με νίκες. Το Νέο Μοναστήρι κέρδισε την Άρνη και κλείδωσε την τρίτη θέση στη βαθμολογία έχοντας κατακτήσει την άνοδο από την προηγούμενη αγωνιστική. Νίκη που τον ανεβάζει στην πέμπτη θέση πήρε απέναντι στον Αίαντα Καρποχωρίου ο Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου. Κέρδισε με αγγλικό σκορ το ΠΑ Σοφάδων η Ακαδημία Ελπίδες. Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής: Σάββατο 8 Απριλίου Ορφέας – Κρόνος 5-4 (1-1 ημίχρονο) Θύελλα Ριζοβουνίου – Καραϊσκάκης Πεδινού 3-4 (2-2 ημίχρονο) Κυριακή 9 Απριλίου Α.Ε. Μενελαΐς – Φωστήρας 2-2 (1-2 ημίχρονο) Ενιπέας Ιτέας – Απόλλων Αρτεσιανού 6-0 (3-0 ημίχρονο) ΑΟ Νέου Μοναστηρίου – ΑΟ Άρνης 4-1 (3-0 ημίχρονο) Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου – Αίας Καρποχωρίου 4-0 (2-0 ημίχρονο) Ακαδημία Ελπίδες – ΠΑ Σοφάδων 4-3 (0-2 ημίχρονο) Τα ρεπορτάζ των αγώνων: ΑΟ Νέου Μοναστηρίου – ΑΟ Άρνης Το…καθήκον του έκανε το Νέο Μοναστήρι που πέτυχε άνετη νίκη κόντρα στον ΑΟ Άρνης. Από δύο γκολ πέτυχαν οι Καμπουρούδης και Βουβαλούδης, ενώ ο Πρίφτης είχε μειώσει προσωρινά.4 Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου – Αίας Καρποχωρίου Δύο γκολ σε κάθε μέρος ήταν ικανά να δώσουν μία σημαντική νίκη στον Ολυμπιακό. Το σκορ άνοιξε ο Μπετζούνης ενώ ο Φωτιάδης έκανε το 2-0 στο Α’ μέρος. Στην επανάληψη, οι Καμινιώτης και Καλαμπάκας διαμόρφωσαν το τελικό 4-0. Ακαδημία Ελπίδες – ΠΑ Σοφάδων Της…ανατροπής έγινε στο συγκεκριμένο ματς με την ΠΑ Σοφάδων να μπαίνει σε θέση οδηγού χάρη σε δύο τέρματα του Σαλή. Για τις Ελπίδες οι Μιλίτσης και Παλιούρας σκόραραν από δύο φορές, ενώ ο Σαλής τελείωσε το ματς με χατ-τρικ, με τη νίκη να καταλήγει στις Ελπίδες. Η επόμενη (24η) αγωνιστική (22/4): ΑΟ Νέου Μοναστηρίου – Ακαδημία Ελπίδες ΠΑ Σοφάδων – Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου ΑΟ Άρνης – Ενιπέας Ιτέας Αίας Καρποχωρίου – Ορφέας Απόλλων Αρτεσιανού – Μενελαΐδα Κρόνος – Θύελλα Ριζοβουνίου Καραϊσκάκης Πεδινού – Φωστήρας    πηγή το KarditsaSportiva