Ο Σύλλογος Σκελετικής Υγείας, Πεταλούδα σε συνεργασία με το Δήμο Δομοκού διοργανώσαν εκδήλωση προληπτικού ελέγχου και ενημέρωσης για την οστεοπόρωση την Κυριακή 17 Απριλίου 2016.
Κύριος στόχος της εκδήλωσης ήταν η ευαισθητοποίηση και ενημέρωση του κόσμου από εξειδικευμένους επιστήμονες σχετικά με την οστεοπόρωση, την πρόληψη και την αντιμετώπιση της.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα :
Οι μετρήσεις έγιναν στο Διοικητήριο Θεσσαλιώτιδος (πρώην Δημαρχείο) την Κυριακή 17/04/2016, ώρες 11:00 – 16:00. Δωρεάν μέτρηση οστικής πυκνότητας σε κάθε ενδιαφερόμενο κατόπιν ραντεβού.
0 comments:
Δημοσίευση σχολίου