Γιορτάστηκαν τα κούλουμα στην Θεσσαλιώτιδα!!
Γιορτάστηκαν τα κούλουμα στην Θεσσαλιώτιδα!!
Σε τρία σημεία γιορτάστηκαν τα κούλουμα στην Θεσσαλιώτιδα. Το πρώτο στο Ν Μοναστήρι έδρα του Δήμου όπου οι παραβρισκόμενοι απόλαυσαν την παραδοσιακή φασολάδα μαγειρεμένη από τον Σύλλογο Γυναικών, και διασκέδασαν με ντόπιους καλλιτέχνες στους ρυθμούς της Ανατολικής Ρωμυλίας. Το δεύτερο σημείο ήταν η Εκκάρα όπου και εκεί το σκηνικό ήταν ανάλογο ως το προστάζει η ημέρα. Τα παιδιά από τον Δομοκό έδωσαν μια άλλη νότα στην πλατεία της Εκκάρας. Παρόμοιο και το σκηνικό στην Αγραπιδιά.!!!
0 comments:
Δημοσίευση σχολίου