Νίκη ΤΟΥ ΑΟΝΜ με την Αναγέννηση Καρδίτσας!

Α.Ο. Νέου Μοναστηρίου – ΑΣ Αναγέννηση
Ο νόμος της έδρας ίσχυσε στο Νέο Μοναστήρι, αν και το ματς συνοδεύτηκε από λεπτές ισορροπίες! Ο Καραγιάννης έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους που αγωνίστηκαν με ελλείψεις και ο Βουβαλούδης ισοφάρισε πριν τη λήξη του ημιχρόνου σε 1-1. Στο β’ ημίχρονο Γούσιος και Αναγνώπουλος έδωσαν προβάδισμα ανατροπής στους γηπεδούχους, ωστόσο η ομάδα του Γιάννη Ποντίκα βρήκε το κουράγιο και μείωσε σε 3-2 με ένα φανταστικό γκολ του Χρυσικού από το ύψος του κέντρου (!) με την μπάλα να καταλήγει στο «Γ» της εστίας των νεοφώτιστων. Ωστόσο, με το ματς να έχει «ανοίξει» για τα καλά, ο ΑΟΝΜ πέτυχε και 4ο γκολ προς το φινάλε, «κλειδώνοντας» τη νίκη, με τον Αναγνώπουλο να σκοράρει για δεύτερη φορά κατά της παλιάς του ομάδας.