![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgOrxRfB2NA_tcy-ZiihMab3Bf8ZR9efZkZ6KCUY0JXZCd_DbaqRPMgYuRGKWy7mTYIt6elJXXpdTTGjEI8TEeJRkixCYwksb_QaZOcBHOO9sL6hzlwlYeZ-_mhBY8ezWYJ91fC_B9bPY8/s640/IMG_20160416_184725.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi1-7xDAIsWZ_3XCp_pHI8fToSuhC7iSm5gMZ9RJa_awwkkucWwi6BfD3P3vUir0hMY0Z6MgkqGY8n72bcyl9GrawCVfljym1GKQSAuE9nvREjJWHySOIAgMlFzd5dKxT_edjCfCo0v_eg/s640/IMG_20160416_184309.jpg)
Κύριος στόχος της εκδήλωσης ήταν η ευαισθητοποίηση και ενημέρωση του κόσμου από εξειδικευμένους επιστήμονες σχετικά με την οστεοπόρωση, την πρόληψη και την αντιμετώπιση της.
Η εκδήλωση περιελάμβανε δύο κύρια μέρη σύμφωνα με το παρακάτω επιμέρους πρόγραμμα :
- Δωρεάν μέτρηση οστικής πυκνότητας σε κάθε ενδιαφερόμενο κατόπιν ραντεβού. Οι μετρήσεις έγιναν στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του Γυμνασίου – Λυκείου Δομοκού την Παρασκευή 15/04/2016, ώρες 16:00 έως 20:00 και το Σάββατο 16/04/2016, ώρες 12:00 έως 17:00.
- Ενημερωτική ομιλία και παροχή οδηγιών από εξειδικευμένους επιστήμονες σε συνεργασία με τον Ιατρικό Σύλλογο Φθιώτιδας , στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του Γυμνασίου – Λυκείου Δομοκού το Σάββατο 16 Απριλίου και ώρα 18:30.
Στήν εκδήλωση-ομιλία παραβρέθηκε ο Δήμαρχος Δομοκού κ Δημήτριος Τζιαχρήστας , ο Πρόεδρος του ΔΣ Νικόλαος Καλημέρης, η πρόεδρος του Πολιτιστικού Οργανισμού κ Μίνα Κατσακιώρη , ο πρόεδρος του τοπικού συμβουλίου κ Δημήτριος Τσόγκας , η πρόεδρος του Συλλόγου Φιλαρέτη κ Γκούβα Μαίρη και πλήθος κόσμου.
0 comments:
Δημοσίευση σχολίου