Ισχυρή χαλαζόπτωση έπληξε το Ν Μοναστήρι.
Ισχυρή χαλαζόπτωση έπληξε το Ν Μοναστήρι το απόγευμα του Σαββάτου. Πιο συγκεκριμένα επλήγη η περιοχή του Βάλτου και κτηνοτροφικές εκτάσεις αφού το σύννεφο πέρασε έξω από το χωριό προς τα βρυσιά, ενός το κυρίως μέρος του σύννεφου χτύπησε περιοχή των Βρυσιών Φαρσάλων. Η χαλαζόπτωση διήρκεσε αρκετή ώρα και όταν σταμάτησε το τοπίο φαινόταν σαν χιονισμένο. Ζημιές ακόμα δεν έχουν καταγραφεί αλλά από το μέγεθος όλα δείχνουν ότι θα υπάρξουν στα σιτηρά αρκετές ζημιές.
1 comments:
.....ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ!!!....ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΑΜΑΤΑ....
Μ.Κ.
Δημοσίευση σχολίου